خانه / استراکتور دستی / خرید اکستراکتور و کندوی زنبور عسل

خرید اکستراکتور و کندوی زنبور عسل

خرید اکستراکتور و کندوی زنبور عسل با قیمت مناسب در این سایت امکان پذیر است. برای آشنایی با انواع اکستراکتور و کندو عسل و همچنین کاربرد هایشان مقاله زیر را مطالعه نمایید.

خرید اکستراکتوربرقی

قیمت اکستراکتور

اکستراکتور یک وسیله پرکاربرد در صنعت زنبور داری است. از دستگاه اکستراکتور برای جداسازی عسل از قاب های مومی استفاده میشود. اکستراکتور انواع مختلفی در بازار دارد. اکستراکتور دستی و برقی دو نوع اکستراکتور پرکاربرد در بازار هستند.

اکستراکتور دستی ارزان تر است اما کار با آن دشوار تر از اکستراکتور برقی است. این نوع دستگاه با نیروی دست کار میکند در حالی که نوع برقی آن بدون گرفتن انرژی با برق کار خود را انجام میدهد. قیمت اکستراکتور برقی از نوع دستی آن بالاتر است. درون اکستراکتور یک محفظه وجود دارد که میتواند از جنس فلز های گوناگونی باشد.

بدنه اکستراکتور معمولا از جنس استیل است و درون آن چند سبد وجود دارد. این سبد ها میتوانند چهار تا دوازده عدد بستگی به ظرفیت و اندازه اکستراکتور باشند. هر چه تعداد قاب درون دستگاه بییشتر باشد مسلما عمل عسل گیری سریع تر انجام میشود.

اکستراکتور با نیروی گریز از مرکز کار میکند. زمانی که قاب های کندوی عسل را درون سبد های دستگاه قرار میدهیم، و دستگاه را روشن میکنیم، سبد ها با سرعت بالایی حول یک محور میچرخند، به کمک نیروی گریز از مرکز عسل از قابها خارج شده و به دیواره اکستراکتور برخورد میکند.

در پایین استراکتور یک محفظه و یک شیر وجود دارد. عسل طبیعی در این محفظه جمع شده و با شیر استخراج میشود. به اکستراکتور دستگاه عسل گیری نیز میگویند. متداول ترین اکستراکتوری که در بازار خریداری میشود اکستراکتور چهار قاب دستی است. این دستگاه اهرمی دارد که با نیروی دست باعث چرخیدن سبد های درون محفظه میشود.

فروش انواع کندو

خرید اکستراکتور و کندوی عسل

کندو های عسل مکان های مهمی برای زندگی و ادامه حیات زنبورهای عسل هستند. کندو ها محل نگهداری عسل، تخم گذاری ملکه و نگهداری لارو های زنبور عسل است. کندو ها به دو دسته بومی و مدرن تقسیم میشوند. کندو های بومی شامل کندو های تنه درختی، گلی، سبدی کوزه ای و کدویی تقسیم میشوند.

کندو های مدرن امروزه بیشتر در بورس هستند زیرا کندو های بومی شرایط استفاده و دسترسی سختی دارند. به کندو های مدرن کندو های جعبه ای نیز گفته میشود. کندو های مدرن در گذشته از چوب ساخته میشدند. اما امروزه کندو های پلاستیکی نیز در دسته کندو های مدرن وارد شده اند.

یکی از مزایای کندو های مدرن قاب های متحرک آنهاست. در کندو های بومی امکان خارج کردن قاب وجود ندارد و دسترسی به درون کندو و کنترل جمعیت کندو کار مشکلی است. در کندو های بومی هنگام برداشت عسل به زنبورهای درون کندو آسیب میرسد.

در کندو های سنتی امکان تعویض ملکه و بازدید از کندو وجود ندارد. حمل و نقل کندو های بومی سخت است. اگر جمعیت زنبور عسل در کندو های بومی دچار آفت یا بیماری شد امکان درمان بیماری وجود ندارد. میزان تولید عسل به طور سالیانه در کندو های بومی اندک است و به صرفه نیست.

کندوی گلی نوعی کندوی عسل بومی میباشد که شبیه یک کوزه یک طرفه است و دارای یک سوراخ برای ورود و خروج زنبور ها میباشد. کندوی تنه درختی همانگونه که از نامش پیداست یک تنه درخت تو خالی است. کندو های عسل پلاستیکی مدرن معمولا سه جداره هستند و یک لایه فوم دارند.

اولین کندوی عسل مدرن را لانگستروت در سال 1860 میلادی اختراع کرد. مهم ترین تفاوت کندو های مدرن با کندو های بومی متحرک بودن قطعات و دسترس پذیری آسان به محیط داخلی آن هاست.

برای سفارش دستگاه اکستراکتور یا کندو های چوبی و پلاستیکی با مدیر فروش در تماس باشید.

کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و فروش:
امیر ترابی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09190906524
سامانه پیامکی: 3000597006822
آدرس کانال تلگرام: yasbeekeeping@
پست الکترونیکی: IranHoneyCenter@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت دستگاه عسل گیری

قیمت دستگاه عسل گیری اتوماتیک|اکستراکتور برقی

اکستراکتور عسل چهار قاب یکی از وسایل و تجهیزات اصلی زنبورداری می باشد. فروش عمده …

دیدگاهتان را بنویسید

سايت عسل ياس کانال عسل ياس لوازم زنبورداري