خانه / ابزار زنبورداری / خرید اینترنتی لوازم زنبورداری

خرید اینترنتی لوازم زنبورداری

خرید اینترنتی لوازم زنبورداری با قیمت مناسب از سایت کندو ها از مرکز عسل یاس امکان پذیر است. برای اطلاع از قیمت لوازم زنبورداری و کاربرد آن ها با مقاله زیر همراه باشید.

خرید لوازم زنبورداری

خرید اینترنتی لوازم زنبورداری

یکی از لوازم زنبور داری لباس مخصوص زنبورداری است. این لباس میتواند یک تکه یا دو تکه باشد. زنبوردارنی که روز های ابتدایی کار خود را سپری میکنند باید حتما برای جلوگیری از نیش زنبورها از لباس زنبورداری استفاده کنند. لباس زنبورداری معمولا سفید رنگ یا خاکستری رنگ است.

لباس زنبورداری شامل بدنه، کلاه و دستکش و چکمه مخصوص میشود. کلاه زنبورداری یک توری دور تا دور سر دارد که از نفوذ زنبور به قسمت سر و گردن جلوگیری میکند. وسیله ی دیگری که در زنبورداری کاربرد دارد دودی است. دودی با تولید دود زنبورها را از محل دور میکند تا زنبوردار بتواند بر کندو ها نظارت کرده و یا قاب ها را جا به جا کند.

برای بلند کردن قاب ها از وسیله ای به نام اهرم استفاده میشود. از اهرم برای نظافت کند و تراشیدن موم نیز استفاده میشود. هنگامی که زنبوردار به وسیله ی دودی زنبورها را از کندو دور کرد، هنوز تعدادی زنبور روی قاب ها باقی مانده است. زنبوردار با کمک وسیله ای به نام برس زنبورداری زنبورهای عسل را به آرامی کنار میزند. برس زنبورداری باید موهای نرم داشته باشد در غیر این صورت احتمال آسیب دیدن زنبورها موقع کنار زدن زیاد خواهد شد.

قفس ملکه یکی دیگر از لوازم زنبورداری است. از قفس ملکه هنگامی استفاده میشود که زنبوردار بخواهد ملکه جدید را به جمعیت کلنی معرفی کند.

خرید لوازم زنبورداری

قیمت اکستراکتور برقی

اکستراکتور یکی از وسایل مهم در زنبورداری است. به اکستراکتور دستگاه عسل گیر نیز گفته میشود. اکستراکتور ها وسایلی هستند که برداشت کنندگان عسل به کمک آن ها عسل را از موم جدا میکنند. زنبورداران پس از برداشتن قاب های کندو آن را در اکستراکتور قرار میدهند و عسل را برداشت میکنند.

اکستراکتور ها در دو نوع دستی و برقی در بازار موجود هستند. اکستراکتور به صورت چهار قاب و شش قاب و هشت قاب وجود دارد. در اکستراکتور یک محفظه و چند سبد قرار دارد. قاب های کندو در این سبد ها قرار گرفته و هنگام روشن شدن دستگاه حول یک محور به سرعت میچرخند. در حقیقت جدا شدن عسل از موم در دستگاه اکستراکتور بر اساس نیروی گریز از مرکز است.

در اکستراکتور های دستی چرخیدن محور اکستراکتور به کمک نیروی دست انجام میشود. از جمله پرفروش ترین اکستراکتور ها، اکستراکتور دستی چهار قاب است. قیمت اکستراکتور دستی از نوع برقی آن کمتر است. اما اکستراکتور برقی انرژی کمتری میگیرد و عملکرد بهتری نیز دارد.

خرید لوازم زنبورداری

خرید کندوی عسل

کندوی عسل اصلی ترین وسیله زنبورداری است. کندوی عسل محل نگهداری و ذخیره ی عسل طبیعی است. کندو همچنین محل نگهداری لارو های زنبور عسل و زندگی کردن زنبورها میباشد. کندوی عسل در دو دسته بومی و مدرن در بازار موجود است. کندو عسل بومی محدودیت های زیادی در تولید محصولات زنبور عسل دارد به همین دلیل امروزه بیشتر از کندو های مدرن در صنعت زنبورداری استفاده میشود.

کندو های بومی به دسته های زیر تقسیم میشوند: کندوی تنه درختی، کندوی سنتی، کندوی کدویی و کندوی کوزه ای. در کندو های بومی اگر در کندو بیماری بروز کند نمیتوان آن را کنترل کرد و از بین برد. اما کندو های مدرن به دلیل متحرک بودن قاب ها قابل نظارت و کنترل بیماری هستند.

نخستین کندوی مدرن به وسیله فردی به نام لانگستروت اختراع شد. این کندو بعد از آن به کندوی لانگستروت معروف شد. کندو های لانگستروت در ابتدا چوبی بودند اما سپس نوع پلاستیکی آن ها نیز تولید شد.

برای سفارش انواع کندوی عسل و اکستراکتور با مدیر فروش در تماس باشید.

 

کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و فروش:
امیر ترابی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09190906524
سامانه پیامکی: 3000597006822
آدرس کانال تلگرام: yasbeekeeping@
پست الکترونیکی: IranHoneyCenter@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش اکستراکتور برقی

فروش کندوی عسل و اکستراکتور

فروش کندوی عسل و اکستراکتور در مرکز عسل یاس به همراه لوازم دیگر زنبورداری با …

دیدگاهتان را بنویسید

سايت عسل ياس کانال عسل ياس لوازم زنبورداري