خانه / ابزار زنبورداری / فروش کندوی عسل و اکستراکتور

فروش کندوی عسل و اکستراکتور

فروش کندوی عسل و اکستراکتور در مرکز عسل یاس به همراه لوازم دیگر زنبورداری با قیمت مناسب انجام میشود. برای آشنایی با وسایل زنبور داری از جمله کندو و اکستراکتور با مقاله زیر همراه باشید. برای سفارش به انتهای مقاله مراجعه کنید.

فروش انواع کندو

فروش کندوی عسل

کندوی عسل یکی از وسایل ضروری زنبورداری است. کندو محل پرورش لارو های زنبور عسل، تخم گذاری ملکه و تولید محصولات زنبور عسل است. خانه های کندو با دقت تمام توسط زنبور های عسل ساخته میشود. این خانه ها با موم زنبور عسل طراحی و ساخته میشود. این موم توسط غده های سطح شکم زنبور عسل تولید شده است.

خانه های شش ضلعی کندوی عسل محل ذخیره گرده گل، ژل رویال و عسل طبیعی  است. اما بیشترین حجم کندو را همین عسل طبیعی تشکیل میدهد. پس کندو هم محل زندگی زنبور ها و هم محل تولید مثل و تولید محصولات زنبور عسل است. کندو ها به سه دسته تقسیم میشوند. کندو های طبیعی، کندو های بومی و کندو های مدرن. کندو های طبیعی همان کندو های وحشی هستند که در غار ها، صخره ها و جنگل ها ساخته میشوند و انسان در ساخت آنها هیچ دخالتی ندارد.

کندو های سنتی و کندو های مدرن ساخت دست انسان هستند. البته کندو های سنتی ی بومی امروزه کمتر مورد استفاده زنبورداران قرار میگیرند. این به دلیل محدودیت در تولید محصول و نظارت بر فرآیند تولید محصول در این کندو ها است. کندو های مدرن محصول بیشتری را تولید میکنند و نظارت بر آنها بسیار راحت و امکان پذیر است. زنبوردار میتواند جمعیت کندوی مدرن را به آسانی تنظیم کرده و در صورت بروز بیماری کلنی را درمان کند.

کندو های مدرن در ابتدا فقط چوبی بودند اما امروزه از کندو های پلاستیکی نیز برای زنبورداری استفاده میشود. مزیت کندو های پلاستیکی سبک بودن و قیمت پایین آن هاست. نخستین کندوی مدرن چوبی توسط فردی به نام لانگستروت اختراع شد. از آن پس این کندو ها لانگستروت نامگذاری شده و در صنعت زنبورداری مورد استفاده قرار گرفتند.

فروش اکستراکتور برقی

خرید اکستراکتور برقی

یکی از وسایل پرکاربرد دیگر در زنبورداری اکستراکتور است. اکستراکتور نام دستگاهی است که عسل را از موم قاب ها جدا میکند. اکستراکتور در دو نوع دستی و برقی در بازار موجود است. این دستگاه دارای یک مخزن به همراه چند سبد است. قاب های کندو در این سبد ها قرار میگیرند. اکستراکتور ها در دسته های چهار قاب و شش قاب و هشت قاب و دوازده قاب وجود دارند. هر چه مخزن و گنجایش اکستراکتور بیشتر باشد قیمت آن بیشتر است.

متداول ترین اکستراکتور مورد استفاده در صنعت زنبورداری اکستراکتور چهارقاب دستی است. اکستراکتور های دستی از نوع برقی خود ارزان تر هستند. اکستراکتور دستی با چرخاندن یک اهرم به کمک نیروی دست کار میکند. اما اکستراکتور برقی به طور کامل اتومات است. زمانی که قاب های عسل کندو را درون سبد های اکستراکتور قرار میدهیم و دستگاه را راه اندازی میکنیم، این سبد ها با سرعت بسیاری حول مرکز اکستراکتور میچرخند. عسل از قاب ها جدا شده به دیواره اکستراکتور برخورد میکند و سرانجام وارد ظرف جمع آوری عسل در پایین اکستراکتور میریزد.

خرید لوازم زنبورداری

فروش لوازم زنبور داری

یکی از وسایل ضروری زنبور داری، لباس مخصوص زنبورداری است. این لباس ممکن است یک تکه یا چند تکه باشد. رنگ لباس زنبور داری معمولا سفید یا خاکستری روشن است. این پوشش شامل کلاه، دستکش و چکمه های مخصوص است. وسیله دیگر دودی نام دارد که با متصاعد کردن دود قبل از برداشت قاب ها، زنبورها را از کندو دور نگه میدارد. از وسایلی چون اهرم، موم دوز، قفس ملکه نیز در شغل زنبور داری استفاده میشود.

برای سفارش لوازم زنبورداری با مدیر فروش مرکز عسل یاس در تماس باشید.

کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و فروش:
امیر ترابی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09190906524
سامانه پیامکی: 3000597006822
آدرس کانال تلگرام: yasbeekeeping@
پست الکترونیکی: IranHoneyCenter@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرید اینترنتی لوازم زنبورداری

مرکز خرید انواع لوازم زنبورداری تهران

خرید اینترنتی لوازم زنبورداری با بهترین قیمت و کیفیت بالا در فروشگاه عسل یاس انجام …

دیدگاهتان را بنویسید

سايت عسل ياس کانال عسل ياس لوازم زنبورداري